Specjalista ds. Kadr, płac i HR

Oferta pracy dodana przez: Oferty Pracy Rzeszów, w kategorii: Finanse / księgowość

Pełna treść ogłoszenia:

Opis stanowiska:
Samodzielne prowadzenie pełnej dokumentacji kadrowo-płacowej oraz obsługa pracowników ww. obszarze (akta osobowe, sporządzanie dokumentów kadrowych: zaświadczenia, umowy, aneksy, skierowania na badania lekarskie, wypowiedzenia, świadectwa pracy, karty zasiłkowe etc.)
Prowadzenie dokumentacji związanej z nawiązywaniem, przebiegiem i rozwiązywaniem stosunku pracy oraz umów cywilnoprawnych
Prowadzenie dokumentacji personalnej pracowników zgodnie z obowiązującymi przepisami
Realizacja zmian warunków pracy i płacy, sporządzanie aneksów, aktualizowanie danych w systemie
Obsługa programu Symfonia Kadry i Płace
Sporządzenie i weryfikowanie dokumentacji podatkowej i ubezpieczeniowej pracowników
Rozliczanie wynagrodzeń dla różnych form zatrudnienia - przygotowywanie list płac oraz kontrola poprawności ich naliczenia
Naliczanie wynagrodzeń wieloskładnikowych (zajęcia komornicze, ZFŚS itp.)
Rozliczanie i podział środków z ZFŚS
Prowadzenie ewidencji czasu pracy, administrowanie urlopami i zwolnieniami lekarskimi
Sporządzanie dokumentów do ZUS, GUS, komorników itp.
Przygotowywanie dokumentów i zaświadczeń wynikających ze stosunku pracy
Współpraca z urzędami i instytucjami zewnętrznymi w zakresie realizowanych zadań
Dbanie o terminową realizację badań lekarskich i szkoleń BHP
Kontrola i opracowywanie wewnętrznych regulaminów oraz procedur z zakresu prawa pracy
Przygotowywanie raportów, statystyk i zestawień z zakresu kadrowo-płacowego na potrzeby Zarządu
Udzielanie informacji z zakresu prawa pracy/ubezpieczeń społecznych
Wystawianie wymaganych przepisami dokumentów i zaświadczeń dla Pracowników
Samodzielne reprezentowanie firmy w kontrolach zewnętrznych (w tym Państwowej Inspekcji Pracy, US, ZUS, Ochrona Środowiska)
Sporządzanie dokumentacji zgłoszeniowej i rozliczeniowej do ZUS (Płatnik)
Prowadzenie ubezpieczeń grupowych PZU P PLUS (uprawnienia agenta)
Naliczanie PDOF oraz przygotowywanie deklaracji PIT
Rozliczanie delegacji służbowych
Administracja szkoleniami – prowadzenie kalendarza, planowanie i rozliczanie wyjazdów
Współpraca z PUP w celu pozyskiwania nowych stażystów, praktykantów i pracowników,
Doświadczenie w prowadzeniu rekrutacji
Znajomość aspektów szeroko pojętego HR
Wymagania:
Wysokie poczucie zaangażowania w efektywną realizację wyznaczonych celów - doświadczenie w „miękkim” HR
Samodzielność i dokładność, wnikliwość, szczegółowość w wykonywaniu powierzonych obowiązków
Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne
Zaangażowanie, komunikatywność i wysoka kultura osobista
Wysokie umiejętności analitycznego i logicznego myślenia
Terminowość wykonywanych obowiązków
Konsekwencja w działaniu i umiejętność szybkiego uczenia się
Umiejętność efektywnej współpracy w zespole
Doskonała organizacja czasu pracy
Wykształcenie wyższe
Minimum 3 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kadrowo – księgowym (w firmie zatrudniającej powyżej 100 osób)
Znajomość zagadnień i programów związanych z płacami
Znajomość aktualnie obowiązujących przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych
Znajomość przepisów regulujących naliczanie wynagrodzeń i innych świadczeń pracowniczych
Znajomość przepisów podatkowych, ustawy o rachunkowości
Biegłość w obsłudze oprogramowania MS Office
Umiejętność pracy pod presją czasu
Oferujemy:
Możliwość pracy w ambitnym, doświadczonym zespole, w innowacyjnej organizacji o silnej i wiodącej pozycji rynkowej
Możliwość doskonalenia swoich umiejętności i poszerzania kompetencji
Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
Pakiet benefitów (karta Benefit, grupowe ubezpieczenie na życie)

Forma zatrudnienia: Umowa o pracę

Żródło: http://www.praca.pl/specjalista-ds-kadr,plac-i-hr_1908845.html